Polyflora Doğal Petekli Çiçek Balı

5.00 out of 5
(2 müşteri incelemesi)

 269,99 KDV Dahil

Polyflora Doğal Petekli Çiçek Balı (1,2kg)

Ücretsiz Kargo

(1,2kg fiyatıdır)

Karakovan balı, doğal ilkel kütük kovanlarda suni bal mumu takılmadan arıların kendi mum salgıları ile yapmış olduğu bala karakovan balı denilmektedir.

Petekler doğal ve yekpare oldukları için satış esnasında ağırlık ayarlaması yapılamamaktadır. Asgari 1,2kg gelen peteklerden gönderim yapılacaktır.

Stok kodu: NHFL5-1 Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Bitlis’in Doğal Petekli Kır Çiçeği Kokulu Balı

Dünya Kalite Ödüllü

%100 Doğal

Ücretsiz Kargo
(Saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargolanır.)
 
 
Tulliana Balları Dünya Kalite Ödüllüdür !!

45. Uluslararası APIMONDIA fuarında Tulliana balları Dünya Kalite Ödülüne layık görülmüştür.

 
Petekler doğal ve yekpare oldukları için satış esnasında ağırlık ayarlaması yapılamamaktadır. Asgari 1,2kg gelen peteklerden gönderim yapılacaktır. Stok durumuna göre aynı fiyat ile 1,2kg dan daha fazla ürün gönderebiliriz ama eksik gönderim olmayacaktır. Ayrıca ağırlık dengelemesi yapmak için asla süzme bal ilavesi yöntemi de uygulamamız mümkün değildir. 
 

Tulliana Bitlis Balı neden diğer ballardan farklıdır?

Türkiye’de yaklaşık 12.000 endemik, yani dünyada sadece Türkiye’de bulunan, bitki türü vardır.  81 vilayet içinde ise sadece Bitlis , 2000 farklı endemik bitki türüne ev sahipliği yapan nadide bir yöremizdir. (Endemik , bulunduğu bölgenin ekolojik şartları yüzünden yalnızca belirli bölgede yetişen, dünyanın başka yerinde yetişme ihtimali olmayan, yöreye özgü bitki türüdür.)   

“Bir petek Bitlis Balı’nda Türkiye’nin %40’ının tadına bakabilirsiniz”

Bitlis- Mutki bölgesinde bulunan 2000 eşsiz bitki türünün yanında diğer yörelerimizde bulunan başka bitki türlerini de eklersek 5000 farklı bitki türü elde edilmektedir. Yani Bitlis tek başına, Türkiye’deki bitki türlerinin %40’ına ev sahipliği yapmaktadır. 
 

“Tulliana Bitlis Balı  kendine öz ve benzersizdir.”

 
Bal, arının özünü aldığı bitkilerin durumu ve kalitesine bağlıdır. Eğer arı, 5000 farklı bitki türüne sahip eşsiz bir mozaikte bal yaparsa bu bala dünyanın hiç bir yerinde rastlamak mümkün olmayacaktır. 
 
Diğer bir deyişle, dünya üzerinde sadece Bitlis’te yetişen çiçeklerin özlerinden elde edilen balın lezzetine de faydasına da dünyanın başka bir yerinde ulaşmak mümkün değildir.  Tulliana Bitlis Balı kendine öz ve benzersizdir.
 

Tulliana Bitlis Balı tamamen doğal ortamda, arazilerin % 90’nın dağlık alanlardan oluşması sebebiyle fabrika bacalarının olmadığı, tarımsal ilaç gibi hiçbir kimyasal kullanılmadan üretildiği ve besin değeri çok yüksek olduğu için bu denli kıymetlidir.

 
Bitlis endemik bitkileri, bilimsel literatürde “Bitlis” adıyla anılmaktadır
 
Bitlis yöresinde yetişen ve Tulliana ballarının özünü oluşturan endemik bitki türlerinden bazıları bilimsel literatüre “Bitlis” adı ile geçmiştir. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bitkilerden en yaygın 5 tanesi aşağıdadır:
 

 

Çiçek Balı

Çiçek balı, bal arısının bitkilerin çiçeklerinde bulunan nektaryumlardan topladığı nektarın, vücutlarındaki bezlerden salgılanan maddelerle karıştırarak zenginleştirmesi ve peteklerde olgunlaştırması sonucu elde edilir.

Neden Tulliana Bitlis Balı

Bitlis Türkiye’nin en zengin endemik tıbbi bitki örtüsüne sahip bölgesidir. Bitlis Türkiye tarihinde ilk arıcılığın yapıldığı ve ilk balın elde edildiği yerlerden biri olup, ilk arıcılık araştırma enstitüsünün kurulması, en köklü arıcılık faaliyetlerin gerçekleştirilmesi nedeniyle tarihteki yerini almıştır.

Tulliana Bitlis Bal, Bitlis-Mutki Bölgesinde 2000-2500 metre rakımda 5000’ e yakın tıbbi ve endemik çiçekten bal arılarının aldıkları bal özlerini gerek modern gerekse konvansiyonel kovanlarda üretimini sağlayarak tüketicilerine sunar.

Ürünlerimiz

Ürün portföyümüzde yer alan karakovan petek balların kendi aralarındaki farklar aşağıdaki görselde ifade edilmiştir

 

 

 

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Polyflora Doğal Petekli Çiçek Balı için 2 inceleme

  1. 5 out of 5

    Ilgın Arslan

    Ağızda eriyip gidiyor. Doğallığı hissedebiliyorsun

  2. 5 out of 5

    Burhan Türkcan

    teşekkürler.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…