Premium Pilten Karakovan Bal

5.00 out of 5
(2 müşteri incelemesi)

 520,00  469,99 KDV Dahil

Premium Pilten Karakovan Bal (1kg)

Ücretsiz Kargo

(1kg fiyatıdır)

Doğal ilkel kütük kovanlarda suni bal mumu takılmadan arıların kendi mum salgıları ile yapmış olduğu bala karakovan balı denilmektedir.

Petekler doğal ve yekpare oldukları için satış esnasında ağırlık ayarlaması yapılamamaktadır. Asgari 1kg gelen peteklerden gönderim yapılacaktır.

Stok kodu: NHFL3 Kategoriler: Etiketler: , ,

Açıklama

Bitlis’in Eşsiz Lezzetli Premium Balı

Dünya Kalite Ödüllü

%100 Doğal

Ücretsiz Kargo
(Saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargolanır.)
 
Tulliana Balları Dünya Kalite Ödüllüdür !!

45. Uluslararası APIMONDIA fuarında Tulliana balları Dünya Kalite Ödülüne layık görülmüştür.

Petekler doğal ve yekpare oldukları için satış esnasında ağırlık ayarlaması yapılamamaktadır. Asgari 1kg gelen peteklerden gönderim yapılacaktır. Stok durumuna göre aynı fiyat ile 1kg dan daha fazla ürün gönderebiliriz ama eksik gönderim olmayacaktır. Ayrıca ağırlık dengelemesi yapmak için asla süzme bal ilavesi yöntemi de uygulamamız mümkün değildir.

Tulliana Bitlis Balı neden diğer ballardan farklıdır?

Türkiye’de yaklaşık 12.000 endemik, yani dünyada sadece Türkiye’de bulunan, bitki türü vardır.  81 vilayet içinde ise sadece Bitlis , 2000 farklı endemik bitki türüne ev sahipliği yapan nadide bir yöremizdir. (Endemik , bulunduğu bölgenin ekolojik şartları yüzünden yalnızca belirli bölgede yetişen, dünyanın başka yerinde yetişme ihtimali olmayan, yöreye özgü bitki türüdür.)   

 

Premium Pilten karakovan balı,  çok özel bir lezzete sahiptir. Bitlis’in Mutki bölgesinde ve ayrıca Şason’un Mereto yaylalarında 2800m rakımda “Pilten” çiçeklerinin çoğunluğunu oluşturduğu floradaki çiçeklerin özlerinden oluşan tamamen doğal bir lezzettir.  “Pilten çiçeği”, civanperçemi, altın otu, boy otu, cennet çiçeği gibi farklı yörelerde farklı isimlerle anılmaktadır. Bu bitki, arıların özünü toplayarak balını üretmeleri dışında çeşitli hastalıklara iyi gelen şifalı ot olarak da nam salmıştır. 

(Resimde pilten çiçeği görülmektedir.)

 


Premium Pilten karakovan balı,  yüzlerce yıllık geleneğe uygun olarak tezek ve kül karışımı kullanarak yapılan konvansiyonel kovanlarda üretilmektedir. Kovan içindeki petek, arının kendisinin ördüğü tamamen doğal petektir. Kesinlikle suni bal mumu kullanılmamaktadır.

(Resimde geleneksel bir karakovan görülmektedir.)


Premium Pilten karakovan balı,  hasadı en geç yapılan baldır. Nem oranı %13 civarındadır. Besleyiciliği yüksektir. Türk gıda kodeksine uygundur.  

(Resimde tüketilmeye hazır Premium Pilten Karakovan Balı görülmektedir.)


“Tulliana Premium Pilten karakovan balı kendine öz ve benzersizdir.”

Bal, arının özünü aldığı bitkilerin durumu ve kalitesine bağlıdır. Eğer arı, 5000 farklı bitki türüne sahip eşsiz bir mozaikte bal yaparsa bu bala dünyanın hiç bir yerinde rastlamak mümkün olmayacaktır. 
 
Diğer bir deyişle, dünya üzerinde sadece Bitlis’te yetişen çiçeklerin özlerinden elde edilen balın lezzetine de faydasına da dünyanın başka bir yerinde ulaşmak mümkün değildir.  Tulliana Bitlis Balı kendine öz ve benzersizdir.

 
Tulliana Bitlis Balı tamamen doğal ortamda, arazilerin % 90’nın dağlık alanlardan oluşması sebebiyle fabrika bacalarının olmadığı, tarımsal ilaç gibi hiçbir kimyasal kullanılmadan üretildiği ve besin değeri çok yüksek olduğu için bu denli kıymetlidir.
 
Bitlis endemik bitkileri, bilimsel literatürde “Bitlis” adıyla anılmaktadır
 
Bitlis yöresinde yetişen ve Tulliana ballarının özünü oluşturan endemik bitki türlerinden bazıları bilimsel literatüre “Bitlis” adı ile geçmiştir. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bitkilerden en yaygın 5 tanesi aşağıdadır:
 

 

 

 

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

Premium Pilten Karakovan Bal için 2 inceleme

 1. 5 out of 5

  Serdar Eren

  verdiğiniz her kuruşa değer gerçekten çok güzel

 2. 5 out of 5

  Kemal Şahin

  Doğallığı ve ağızda bıraktığı lezzetiyle şimdiye kadar yediklerimin içinde en güzeli.
  şiddetle tavsiye ederim

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir