Bitlis Süzme Çiçek Balı (850g)

5.00 out of 5
(2 müşteri incelemesi)

 120,00  94,99 KDV Dahil

850g lık cam kavanozlarda Tulliana Süzme Çiçek Balı

Ücretsiz Kargo

 

Süzme Çiçek Bal

Çiçek balı, bal arısının bitkilerin çiçeklerinde bulunan nektaryumlardan topladığı nektarın, vücutlarındaki bezlerden salgılanan maddelerle karıştırarak zenginleştirmesi ve peteklerde olgunlaştırması sonucu elde edilir.

 

Stok kodu: MOL85-2 Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Dünyanın En Meşhur Kır Çiçeği Kokulu Balı

%100 Doğal

Özel ve Şık Karton Ambalajı içinde 850g  Cam Kavanoz ile

(500gr seçeneği için buraya tıklayınız)

Ücretsiz Kargo
(Saat 14:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargolanır.)
  
 
Tulliana Balları Dünya Kalite Ödüllüdür !!

2017 yılında İstanbulda düzenlenen uluslararası APIMONDIA fuarında Tulliana balları Dünya Kalite Ödülüne layık görülmüştür.

  

 

Tulliana Bitlis Balı neden diğer ballardan farklıdır?

Türkiye’de yaklaşık 12.000 endemik, yani dünyada sadece Türkiye’de bulunan, bitki türü vardır.  81 vilayet içinde ise sadece Bitlis , 2000 farklı endemik bitki türüne ev sahipliği yapan nadide bir yöremizdir.

(Endemik , bulunduğu bölgenin ekolojik şartları yüzünden yalnızca belirli bölgede yetişen, dünyanın başka yerinde yetişme ihtimali olmayan, yöreye özgü bitki türüdür.)   
 

“Bir kavanoz Bitlis Balı’nda Türkiye’nin %40’ının tadına bakabilirsiniz”

Bitlis- Mutki bölgesinde bulunan 2000 eşsiz bitki türünün yanında diğer yörelerimizde bulunan başka bitki türlerini de eklersek 5000 farklı bitki türü elde edilmektedir. Yani Bitlis tek başına, Türkiye’deki bitki türlerinin %40’ına ev sahipliği yapmaktadır. 
 

“Tulliana Bitlis Balı  kendine öz ve benzersizdir.”

 
Bal, arının özünü aldığı bitkilerin durumu ve kalitesine bağlıdır. Eğer arı, 5000 farklı bitki türüne sahip eşsiz bir mozaikte bal yaparsa bu bala dünyanın hiç bir yerinde rastlamak mümkün olmayacaktır. 
 
Diğer bir deyişle, dünya üzerinde sadece Bitlis’te yetişen çiçeklerin özlerinden elde edilen balın lezzetine de faydasına da dünyanın başka bir yerinde ulaşmak mümkün değildir.  Tulliana Bitlis Balı kendine öz ve benzersizdir.
Tulliana Bitlis Balı tamamen doğal ortamda, arazilerin % 90’nın dağlık alanlardan oluşması sebebiyle fabrika bacalarının olmadığı, tarımsal ilaç gibi hiçbir kimyasal kullanılmadan üretildiği ve besin değeri çok yüksek olduğu için bu denli kıymetlidir.
 
Bitlis endemik bitkileri, bilimsel literatürde “Bitlis” adıyla anılmaktadır
 
Bitlis yöresinde yetişen ve Tulliana ballarının özünü oluşturan endemik bitki türlerinden bazıları bilimsel literatüre “Bitlis” adı ile geçmiştir. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bitkilerden en yaygın 5 tanesi aşağıdadır:
 

Çiçek Balı

Çiçek balı, bal arısının bitkilerin çiçeklerinde bulunan nektaryumlardan topladığı nektarın, vücutlarındaki bezlerden salgılanan maddelerle karıştırarak zenginleştirmesi ve peteklerde olgunlaştırması sonucu elde edilir.

Neden Tulliana Bitlis Balı

Bitlis Türkiye’nin en zengin endemik tıbbi bitki örtüsüne sahip bölgesidir. Bitlis Türkiye tarihinde ilk arıcılığın yapıldığı ve ilk balın elde edildiği yerlerden biri olup, ilk arıcılık araştırma enstitüsünün kurulması, en köklü arıcılık faaliyetlerin gerçekleştirilmesi nedeniyle tarihteki yerini almıştır.

Tulliana Bitlis Bal, Bitlis-Mutki Bölgesinde 2000-2500 metre rakımda 5000e yakın tıbbi ve endemik çiçekten bal arılarının aldıkları bal özlerini tüketicilerine sunar.

 

 

Ek bilgi

Ağırlık 0.85 kg

Bitlis Süzme Çiçek Balı (850g) için 2 inceleme

  1. 5 out of 5

    Hasan Yıldırım

    Yıllardır bitlis balı yerim. Bitlis balının reyhası her zaman başkadır. Güvenerek alabilirsiniz.

  2. 5 out of 5

    seyyahnur

    uzun zamandır internetten bal almaktayım bu balı buldum bugüne kadar yediğim en güzel ballardan bir tanesi ağızda çok güzel bir tat ve reyha bırakıyor hakiki bal daha güzelini zor bulursunuz resimdeki gibi orjinal kutusunda geldi

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir